Historia biustonosza Bardot: Zrozumienie tego ikonicznego elementu ubioruBardot, nazwana tak na cześć słynnej francuskiej aktorki i symbolu seksu z lat 50-tych, jest jednym z tych kultowych elementów garderoby, które można nosić jako samodzielny strój. Idealna równowaga pomiędzy seksownością i powściągliwością, top Bardot odsłania tylko tyle skóry, aby być intrygującym, ale nie jest zbyt odkrywczy. Krój ten ma również korzystny efekt uboczny w postaci powiększenia biustu poprzez podniesienie go i przybliżenie do oka. Ten styl jest popularny od dziesięcioleci, a jego stopień odsłonięcia jest różny. Przyjrzyjmy się temu kultowemu elementowi garderoby i poznajmy jego historię.

Co to jest biustonosz Bardot? czym się charakteryzuję

Biustonosz Bardot to rodzaj biustonosza z głęboko wyciętym dekoltem, nazwany na cześć francuskiej aktorki Brigitte Bardot. Biustonosz Bardot charakteryzuje się głęboko wyciętym dekoltem, który eksponuje dekolt noszącego. Został spopularyzowany w latach pięćdziesiątych przez Brigitte Bardot w roli aktorki.Biustonosz Bardot to rodzaj biustonosza, którego miseczki są wycięte niżej niż przeciętnie. Ramiączka są również szersze, a opaska zwykle ma mniejszy rozmiar. Biustonosze Bardot charakteryzują się nisko wyciętymi miseczkami i szerokimi ramiączkami. Można je nosić z każdym stylem ubioru, ale najbardziej popularne są z sukienkami i spódnicami.

Kto wymyślił biustonosz Bardot?

Biustonosz Bardot został pierwotnie zaprojektowany przez francuską projektantkę mody Simone Mariposa w 1955 roku. Nazwa jest hołdem dla francuskiej aktorki i symbolu seksu Brigitte Bardot. Powszechnie uważa się, że został on nazwany po słynnej Brigitte Bardot, która była jednym z najbardziej ikonicznych symboli seksu lat 50. Staniki Bardot są dostępne od lat 50-tych i od tego czasu stały się powszechnym elementem garderoby. Są one często wykonane z satyny, koronki lub kombinacji obu tych materiałów. Topy z niskim wycięciem zyskały popularność w latach 50-tych, kiedy to Brigitte Bardot nosiła je w swoich filmach i na zdjęciach. Topy Bardot znane są z nisko wyciętego dekoltu, który odsłania trochę dekoltu. Topy te mają również szeroki pasek na ramionach i wąski pasek pod biustem.

Historia stanika Bardot i jego odrodzenie

Historia stanika Bardot sięga lat 40-tych, kiedy to ubiór ten został po raz pierwszy zaprezentowany kobietom jako prostsza i wygodniejsza opcja dla gorsetu. Staniki bardotki były niezwykle popularne w latach 50-tych i pozostały takie do lat 60-tych, kiedy to powoli zaczęły zanikać. Styl ten odrodził się jednak w XXI wieku, kiedy to został na nowo opracowany w nowoczesnym i bardziej odkrywczym kroju. Bardotowe staniki są bardzo pochlebne dla kobiet z obfitą klatką piersiową, ponieważ przybliżają linię biustu do oczu, co sprawia, że wygląda ona bardziej płasko. Kiedy po raz pierwszy wprowadzono biustonosz Bardot, nie odniósł on natychmiastowego sukcesu. Miał dużą konkurencję ze strony innych marek, takich jak Wonderbra, a nawet biustonosze Maidenform. Ale kiedy Brigitte Bardot zasłynęła z roli w filmie „I Bóg stworzył kobietę” w 1956 roku, stało się to z dnia na dzień sensacją i wszędzie wyprzedane. Biustonosz Bardot przeszedł odrodzenie w 2017 roku, kiedy został przedstawiony jako jeden z kluczowych elementów pokazu Rihanny Fenty x Puma podczas New York Fashion Week.